Strona główna/Aktualności/Dzień Seniora

Dzień Seniora

23 01 2026 #Aktualności
"Herbatka dla Seniora" - uroczystość dla SENIORÓW - Ogólnopolski Program "Piękna Nasza Polska Cała"
W dniu 23.01 nasze Przedszkolaki i Personel Przedszkola zaprezentowały na scenie w CKE wyjątkowy program artystyczny dla SENIORÓW z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Personel Przedszkola wystawił tradycyjne Jasełka, których autorem i reżyserem były Ewelina Warzecha i Ewa Michalak również nauczycielki Przedszkola nr 10.
Swoim występem umilił czas Dariusz Warzecha następnie na scenie wystąpiły dzieci z sześciu grup przedszkolnych, które śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze z życzeniami. Dzieci wszystkim gościom zaśpiewały wspólne "Sto lat". Życzenia złożyli: Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janieszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Powiatu Rybnickiego Cezary Rajca oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pani Natalia Kuś, Dyrektor Miejskiego Osrodka Kultury Mariola Czajkowska a także prowadzące uroczystość: Izabela Piksa - wicedyrektor przedszkola oraz Aleksandra Cieślik - nauczycielka przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Radni Gminni Izabela Rajca, Gabriel Breguła, Beata Hajduczek
Ksiądz Michał Orlik z Parafii w Bełku,
Przewodnicząca Rady Dzielnicy „Karolinka” Elżbieta Grajner,
Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Czerwionce - Leszczynach Anna Gorzawska,
Celina Cymorek - Dyrektor OPS,
Członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Justyna Palarz,
Seniorzy z Zameczku z Panią Izabelą Malik, Słuchacze UTW,
Przedstawiciele Stowarzyszenia Kół Gospodyń z Gminy i Miasta Czerwionka - Leszczyny,
Krystyna i Krystian Wyleżoł z UTW,
Przedstawiciele Rady Rodziców P10 Aleksandra Procek i Paweł Grochla
Emerytki z Przedszkola nr 10, oraz babcie, dziadkowie, prababcie, pradziadkowie a także Seniorzy wraz z opiekunami z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
DYREKCJA Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima
SERDECZNIE DZIĘKUJE:
* Burmistrzowi Wiesławowi Janiszewskiemu za gościnność w CKE,
* Dyrektor MOK Marioli Czajkowskiej, akustykom i pracownikom CKE za wsparcie techniczne,
* Fotografowi Andrzejowi Kroczyk oraz Wojciechowi Janisiewiczowi za uwiecznienie wydarzenia,
* Personelowi przedszkola za przygotowanie przedszkolaków do występu artystycznego oraz za zaangażowanie w organizację wydarzenia,
* Osobom z Warsztatów Terapii Zajęciowej za pomoc w szatni,
* Natalii Grochla, Annie Bednarek, Aleksandrze Cieślik, Joannie Muras - za opracowanie scenariuszy uroczystości, muzyki, oraz zaproszeń i grafiki komputerowej,
* Ewelinie Warzecha i Ewie Michalak za wykonanie dekoracji sceny oraz upominków dla SENIORÓW.
do góry