Kwiecień

Rok szkolny 2025/2026 

Tematyka kompleksowa:

  1. Pisanki, mazurki, palmy;
  2. Mali ekolodzy,
  3. Świat w książkach,
  4. Krążą planety.

 

Piosenka ,,Zając Wielkanocny'' 

1.Kto tak pędzi? Kto tak gna?

Kto tak wielkie uszy ma?

Hop hop hop, kic kic kic 

Może wiesz i Ty?

 

Ref.: To zając, wielkanocny zając

Wyjątkowy zając

Chce by cieszyły się dzieci na całym świecie

Zając, wyjątkowy zając 

Przychodzi w Wielkonoc

żeby zobaczyć uśmiechy daje prezenty.

 

2. Nic w tym nie przeszkodzi mu,

By skoczył tam i zajrzał mu

Kic kic kic, hop hop hop 

Zrób z zajączkiem SKOK! 

 

Ref.: To zając, wielkanocny zając

Wyjątkowy zając

Chce by cieszyły się dzieci na całym świecie

Zając, wyjątkowy zając 

Przychodzi w Wielkanoc 

żeby zobaczyć uśmiechy daje prezenty.

 

3. Zatańcz jak muzyka gra

Klaśnij w dłonie - raz, dwa!

Kic kic kic, hop hop hop

I znów z zajączkiem SKOK!

 

Ref.: To zając, wielkanocny zając

Wyjątkowy zając

Chce by cieszyły się dzieci na całym świecie

Zając, wyjątkowy zając 

Przychodzi w Wielkanoc

żeby zobaczyć uśmiechy daje prezenty.

 

Wiersz ,,Wielkonocny koszyczek'' 

W małym koszyczku 

dużo jedzenia, 

które niesiemy 

do poświęcenia:

chleb i wędlina, 

kilka pisanek

oraz cukrowy mały baranek.

Drożdżowa babka,

sól i ser biały,

i już jest pełny 

koszczyczek mały. 

 

 

 

Wiersz ,,Ziemia'' 

W moich rękach ziemia cała

Oby nigdy nie płakała

Oby czysta, zdrowa była

Bym i ja była szczęśliwa

 

Co mam robić - prosta rada

Mam pamiętać o odpadach

Co możliwie mam przetwarzać 

Jak najmniej śmieci wytwarzać

 

Mam oszczędzać wodę z kranu 

I nie chlapać bez umiaru

Światło gasić, kiedy trzeba 

Ziemi stale nie podgrzewać 

 

Bo nam grozi ocieplenie 

i lodowców roztopienie 

A gdy klimat zmieni Ziemia 

Rozpoczniemy od kamienia

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2024/2025

Tematyka kompleksowa

Ziemia krąży w kosmosie

Dbamy o nasze zdrowie

Jedziemy na wieś 

Dbamy o naszą planetę

Piosenka  ,,Ekologa znak"

1. Niech zieleni się przyroda, bo w przyrodzie tlen i woda, chcę by wszystko kwitło, żyło

by powietrze czyste było.

Ref.Auto- nie, rower tak -ekologa to jest znak

2.Nie chę spalin, nie chcę dymu I w powietrzu nie chcę pyłu, nie chcę chemii w mym ogrodzie, Ja z 

przyrodą chcę żyć w zgodzie.

Ref.: auto-nie, rower- tak ekologa to jest znak.

 

do góry